Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi dəftərxana ləvazimatlarının və təsərrüfat mallarının satınalınması məsədilə açıq tender elan edir
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi dəftərxana ləvazimatlarının və təsərrüfat mallarının satınalınması məsədilə açıq tender elan edir.
“Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 50-1.1-ci maddəsinə əsasən açıq tender üsulunu tətbiq etməklə elektron satınalma vasitəsilə keçirilən müsabiqədə yalnız mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektləri iştirak edə bilərlər.
Tender iştirakçılarına təklif edilir ki, https://www.etender.gov.az/ - dövlət satınalmalarının vahid internet portalına (Portal) elektron imzaları vasitəsilə daxil olsunlar və tender haqqında ətraflı məlumatı əldə etsinlər. Müqaviləni yerinə yetirmək üçün tender iştirakçıları lazımi maliyyə və texniki imkanlara malik olmalıdırlar.
İştirak haqqının ödənilməsi yalnız “ASAN ödəniş” vasitəsilə həyata keçirilə bilər. Müsabiqədə iştirak etmək istəyənlər müsabiqəyə daxil olduqdan sonra “Asan ödəniş et” düyməsini sıxaraq aidiyyəti keçid vasitəsilə 250 manat məbləğində iştirak haqqını ödəyərək Azərbaycan dilində tərtib olunmuş əsas şərtlər toplusunu Portal vasitəsilə əldə edə bilərlər. İştirak haqqı heç bir halda geri qaytarılmır.
Əlaqələndirici şəxs: Azad Musayev, tel: 310-28-00, Landau keçəsi, 16.
İddiaçılar tenderdə iştirak etmək üçün aşağıdakı sənədləri portal vasitəsilə təqdim etməlidirlər:
1. İştirak haqqının ödənilməsi barədə təsdiqedici sənədi;
2.  İddiaçının analoji işlərdə təcrübəsi (yerinə yetirdiyi müqavilələrin min manatla həcmi) barədə rəsmi məlumat;
3.  İddiaçının maddi-texniki imkanları haqqında rəsmi məlumat;
4. İddiaçının kadr imkanları (işlərin icrasına cəlb ediləcək mütəxəssislərin CV-ləri) haqqında rəsmi məlumat;
5.  Azərbaycan Respublikasında vergilərə və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərin olmaması haqqında müvafiq vergi orqanından arayış;
6. İddiaçının son bir il ərzində (fəaliyyətini dayandırdığı müddət nəzərə alınmadan) vergiödəyicisinin Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsi ilə müəyyən edilmiş vəzifələrinin yerinə yetirilməməsi hallarının mövcud olmaması haqqında müvafiq vergi orqanından arayış;
7. İddiaçının son bir ildəki fəaliyyəti haqqında vergi orqanları tərəfindən təsdiq olunmuş maliyyə hesabatının surəti;
8.  İddiaçının son bir ildəki maliyyə vəziyyəti haqqında bank arayışı;
9.  İddiaçının tam adı, hüquqi statusu, nizamnaməsi, qeydiyyatdan keçdiyi ölkə və bank rekvizitləri (iddiaçıların hüquqi sənədlərinin surətləri notarial qaydada təsdiqli olmalıdır);
10. İddiaçıların satınalma prosedurlarının başlanmasından əvvəlki 5 il ərzində özlərinin, habelə işlərini idarə edənlərin, qulluqçularının peşəkar fəaliyyətləri, yaxud satınalma müqaviləsinin bağlanması üçün ixtisas göstəricilərini yanlış göstərmələri ilə əlaqədar cinayətə görə məhkum olunmaması, yaxud onların müvafiq peşə fəaliyyətləri ilə məşğul olmasının məhkəmə qaydasında qadağan edilməməsi barədə arayış;
1. İşin icrası üçün müqavilə imzalayacağı subpodratçı barədə məlumatlar (subpodratçı cəlb edəcəyi təqdirdə).
2. İddiaçının veb-saytı barədə məlumat.
Qeyd: Tenderdə iştirak, tenderin qiymətləndirilməsi və digər bütün prosedurlar yalnız elektron qaydada Portal vasitəsilə aparılır.

Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan announces an open tender for the purchase of stationery and household goods
The Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan announces an open tender for the purchase of stationery and household goods.
Only micro, small and medium business entities can participate in the tender held through e-procurement by applying the open tender method according to Article 50-1.1 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On State Procurement".
Bidders are suggested to enter https://www.etender.gov.az/ through their electronic signatures on the single internet portal of public procurement (Portal) and get detailed information about the tender. They must have the necessary financial and technical capabilities to fulfill the contract.
Payment of the participation fee can be made only through "ASAN payment". Those who want to participate in the competition, after entering the competition, should click the "Make ASAN payment" button and pay the participation fee of 250 manat through the relevant link. The participation fee is not refundable under any circumstances.
Contact person: Azad Musayev, phone: 310-28-00, 16, Landau keetsi.
Bidders must submit the following documents through the portal to participate in the tender:
1. Confirming document on payment of the participation fee;
2.  Official information about the bidder's experience in similar areas (amount of contracts in thousand manats);
3.  Official information about the bidder's material and technical capabilities;
4. Official information about the bidder's personnel capabilities (CVs of specialists to be involved in the execution of works);
5.  A certificate from the relevant tax authority about the absence of overdue obligations regarding taxes and other mandatory payments in the Republic of Azerbaijan;
6. A certificate from the relevant tax authority on the absence of cases of non-fulfillment of the duties of the taxpayer established by the Tax Code of the Republic of Azerbaijan during the last year (not taking into account the period during which the claimant stopped his activity);
7. A copy of the financial report approved by the tax authorities about the applicant's activity in the last year;
8.  Bank statement about the claimant's financial situation in the last year;
9.  Bidder's full name, legal status, charter, country of registration and bank details (copies of claimants' legal documents must be notarized);
10. Certificate that the bidders themselves, as well as their managers and employees, have not been convicted of a crime during the 5 years prior to the initiation of the procurement procedures, or their professional activities have not been prohibited by court due to misrepresenting the qualification indicators for the conclusion of the procurement contract, or their professional activities;
1. Information about the subcontractor who will sign the contract for the execution of the work (if any).
2. Information about the bidder's website.
Note: Participation in the tender, evaluation of the tender and all other procedures are carried out only electronically via the Portal.