Beynəlxalq ticarət işçi qrupunun növbəti iclası keçiriləcək
“Biznes mühiti və Beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiya”nın Beynəlxalq ticarət işçi qrupunun 9 sentyabr 2022-ci il tarixində videokonfrans formatında növbəti iclasının keçirilməsi nəzərdə tutulur.
İclasda Dünya Bankı Qrupunun “Əlverişli Biznes Mühiti” layihəsinin “Beynəlxalq ticarət” indikatoru üzrə diaqnostika matrisasının hazırlanması, beynəlxalq ticarət sahəsində ölkədə mövcud vəziyyət və təkmilləşdirilmə istiqamətində həyata keçirilə biləcək tədbirlər haqqında müzakirələrin aparılması planlaşdırılır.
İclasda aidiyyəti dövlət orqanlarının, ticarət və sənaye palatalarının və digər aidiyyəti qurumların məsul şəxsləri iştirak edəcəkdir.
Qeyd olunan fəaliyyət sahəsi üzrə maraqlı olan şəxslər www.azranking.az internet səhifəsinin “onlayn müraciət” bölməsinə daxil olaraq müraciət edə bilərlər.

Next meeting by the international trade working group
The next meeting of the International trade working group of the "Commission on Business Environment and International Rankings" is scheduled to be held on September 9, 2022 in videoconference format.
It is planned to discuss at the meeting the preparation of the diagnostic matrix for the "International trade" indicator of the World Bank Group's project "Business Enabling Environment", the current situation in the country in the field of international trade, and the measures that can be implemented towards improvement.
The meeting will be attended by officials of the relevant state bodies, chambers of commerce and industry and other specialized institutions.
Persons interested in the mentioned field of activity can apply by entering the "online application" section on the website www.azranking.az.