İZİA-nın Peşə Təhsil Mərkəzi tələbə qəbulu elan edir
İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) Peşə Təhsil Mərkəzi 2022-2023-cü tədris ili üçün aşağıdakı ixtisaslar üzrə tələbə qəbulu elan edir.
-Veb dizayner və proqram təminatçısı (ödənişli əsaslarla, 1 illik);
-Qrafik dizayner (ödənişli əsaslarla, 1 illik);
-Torna və frezer dəzgahlarının operatoru (dövlət hesabına, 1illik);
-Aqroservis mütəxəssisi (dövlət hesabına, 1 illik);
-Avtomatika üzrə usta (dövlət hesabına, 1 illik);
-Sənayedə quraşdırma işləri üzrə usta (dövlət hesabına, 1 illik);
-Proqramla idarə olunan dəzgahların operatoru (dövlət hesabına, 1 illik);
-Elektrik avadanlıqlarına xidmət və təmiri üzrə elektrik montyoru (dövlət hesabına, 1 illik);
-İsitmə-soyutma, havalandırma sistemləri və avadanlıqları üzrə montajçı (dövlət hesabına, 1 illik);
-Mexaniki yığma işləri üzrə çilingər (dövlət hesabına, 1 illik);
-Elektronika ustası (dövlət hesabına, 1 illik);
-Kompüter sistemlərində proqramlaşdırma (dövlət hesabına, 3 illik);
-Sənaye və mülki binalarda elektrik avadanlıqlarının quraşdırılması və istismarı (dövlət hesabına, 4 illik);
-Proqramla idarə edilən sənaye avadanlıqlarının quraşdırılması və istismarı (dövlət hesabına, 4 illik);
4 illik yüksək texniki peşə təhsilini müvəfəqiyyətlə başa vuran tələbələr imtahansız (birbaşa) universitetə qəbul olmaq şansı əldə edəcəklər.
Qəbul müsahibə yolu ilə həyata keçirilir. Müsahibədə orta və tam orta təhsilli şəxslər iştirak edə bilərlər. Tədris müddətində dövlət sifarişi əsasında təhsil alan tələbələr təqaüdlə təmin edilirlər.
Sənədlərin qəbulu 18 iyul saat 11:00-dan 31 avqust saat 18:00-dək həyata keçiriləcək. Peşə Təhsil Mərkəzinə qəbul olmaq istəyən namizədlər Elektron müraciət sistemi (https://bit.ly/3IHcAPH) və ya Peşə Təhsil Mərkəzinin inzibati binasına gəlməklə (ünvan: Sumqayıt şəhəri, Kimyaçılar küçəsi, 1) qeydiyyatdan keçə bilərlər.

The Vocational Education Center of the Agency for Development of Economic Zone (ADEZ) announces the admission of students in the following specialties for the 2022-2023 academic year.
• Web designer and software provider (on a paid basis, 1 year);
• Graphic designer (on a paid basis, 1 year);
• Turning and milling machines operator (at the expense of the state, 1 year);
• Agricultural service specialist (at the expense of the state, 1 year);
• Master of Automation (at the expense of the state, 1 year);
• Master of installation work in industry (at the expense of the state, 1 year);
• Operator of software-controlled machines (at the expense of the state, 1 year);
• Electrician for the maintenance and repair of electrical equipment (at the expense of the state, 1 year);
• Installer for heating, ventilating and air conditioning systems and equipment (at the expense of the state, 1 year);
• Locksmith for mechanical assembly work (at the expense of the state, 1 year);
• Master of electronics (at the expense of the state, 1 year);
• Programming in computer systems (at the expense of the state, 3 years);
• Installation and operation of electrical equipment in industrial and civil buildings (at the expense of the state, 4 years);
• Installation and operation of software-controlled industrial equipment (at the expense of the state, 4 years);
Students who have successfully completed a 4-year higher technical vocational education will have the opportunity to be admitted to the university (directly) without passing an exam.
Admission is through an interview. People with secondary and complete secondary education can participate in the interview. During the period of study, students studying at the expense of the state are provided with a scholarship.
Documents will be accepted from July 18, 11:00 to August 31, 18:00. Candidates wishing to enter the Vocational Education Center can register through the electronic application system (https://bit.ly/3IHcAPH) or by visiting the administrative building of the Vocational Education Center (address: 1 Kimyachilar St., Sumgait).