Xarici ticarət və ticarət tarifləri İşçi qrupun “2021-ci il üzrə Fəaliyyət Planının yekunlarının və 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planı layihəsinin müzakirəsi” mövzusunda növbəti iclası keçiriləcək“
“Biznes mühiti və Beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiya” https://azranking.az nın Xarici ticarət və ticarət tarifləri üzrə İşçi qrupun 8 dekabr 2021-ci il tarixində video-konfrans formatında növbəti iclasının keçirilməsi nəzərdə tutulur.
İclasda 2021-ci il üçün Fəaliyyət Planının müvafiq bəndlərinin icrası çərçivəsində görülmüş işlər, o cümlədən ölkəmizin ixrac-idxal əməliyyatlarının asanlaşdırılması, xarici ticarət qanunvericiliyinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş tədbirlər haqqında fikir mübadiləsinin aparılması, habelə 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planının layihəsinin müzakirəsi planlaşdırılır.
İclasda aidiyyəti dövlət orqanlarının, ticarət və sənaye palatalarının və digər qurumların məsul şəxsləri iştirak edəcəkdir.
Qeyd olunan fəaliyyət sahəsi üzrə maraqlanan şəxslər, o cümlədən özəl sektorun nümayəndələri aşağıdakı linkə daxil olaraq “Təklif göndər” bölməsi vasitəsilə öz təkliflərini göndərə bilərlər.

Next meeting of the Working Group on Foreign Trade and Trade Tariffs held on the topic "Discussion of the conclusions of the Action Plan for 2021 and the Action Plan draft for 2022"
The next meeting of the Working Group on Foreign Trade and Trade Tariffs of the "Commission for Business Environment and International Ratings" https://azranking.az website is planned to be held on December 8, 2021 in video-conference format.
It is planned at the meeting to exchange views on the work done within the framework of the implementation of the relevant clauses of the Action Plan for 2021, including the measures taken to facilitate the export-import operations of our country, to improve the foreign trade legislation, as well as to discuss the Action Plan draft for 2022.
The meeting will be attended by officials of relevant state bodies, chambers of commerce and industry and other institutions.
Individuals interested in the mentioned field of activity, including representatives of the private sector, can submit their proposals through the "Send suggestion" section by visiting the link below.