Ağdam Sənaye Parkına mediatur zamanı məlumat verilib ki, 2026-cı ilin yanvar-iyun ayları ərzində sənaye parkında 976 milyon manat dəyərində məhsul satılıb.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə Ağdam Sənaye Parkına mediatur təşkil edilib.
Media nümayəndələrinə sənaye parkının fəaliyyəti və buradakı müəssisələrin istehsalı haqqında məlumat verilib. Qeyd olunub ki, park rezidentlərinin sayına görə ölkəmizdə mövcud sənaye zonaları arasında Sumqayıt Sənaye Parkından sonra ikincidir.
Ağdam Sənaye Parkında ümumi investisiyalarının həcmi 300 milyon manatadək olan 30 sahibkarlıq subyektinə rezidentlik, 4 sahibkara isə qeyri-rezidentlik statusu verilib. İnvestorlar tərəfindən sənaye parkına 177 milyon manatdan çox investisiya yatırılıb, 1230 daimi iş yeri yaradılıb.
Hazırda Ağdam Sənaye Parkında 12 müəssisə fəaliyyət göstərir, 12 müəssisənin tikintisi davam edir, 10 müəssisənin isə layihələndirilməsi işləri görülür. Ağdam Sənaye Parkının ərazisinin 60 faizədək hissəsi sahibkarların istifadəsinə verilib.
Sənaye parkında 2026-cı ilin yanvar-iyun ayları ərzində sahibkarlar tərəfindən 976 milyon manat dəyərində məhsul satışı edilib ki, bunun da 42 milyon manatlıq hissəsi ixrac olunub.

During the media tour to the Aghdam Industrial Park, it was announced that within January–June 2026, products worth ₼976 million were sold in the industrial park.
The media tour to the Aghdam Industrial Park has been organized by the Economic Zones Development Agency under the Ministry of Economy.
Media representatives were briefed on the operations of the industrial park and the output of the enterprises operating there. It was noted that, by the number of residents, the park ranks second among the country's existing industrial zones, following the Sumgait Industrial Park.
In the Aghdam Industrial Park, residency has been granted to 30 business entities with a total investment volume of up to ₼300 million, while 4 entrepreneurs have received the non-resident status. Investors have invested over ₼177 million in the park, creating 1,230 permanent jobs.
Currently, 12 enterprises operate in the Aghdam Industrial Park, 12 are under construction, and the design work is underway for 10 others. Up to 60% of the park's territory has been allocated for business use.
Between January and June 2026, entrepreneurs sold products worth of ₼976 million in the industrial park, with exports accounting for ₼42 million of that total.