İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun Qazaxıstanın "Samruk-Kazyna" Milli Rifah Fondunun İdarə Heyətinin sədri ilə görüşündə bu ölkə ilə iqtisadi əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Qazaxıstanın "Samruk-Kazyna" Milli Rifah Fondunun İdarə Heyətinin sədri Nurlan Jakupov ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Qazaxıstan arasında iqtisadi əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və perspektivləri, həmçinin tərəfdaşlığın prioritet inkişaf istiqamətləri nəzərdən keçirilib.
Tərəflər birgə investisiya fəaliyyətinin genişləndirilməsi, institusional investorlar arasında əməkdaşlıq imkanları, ticarət, sənaye, süni intellekt və digər innovativ istiqamətlər üzrə tərəfdaşlıq, eləcə də yaşıl enerji layihələrinin birgə həyata keçirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran sahələr üzrə əməkdaşlığın genişləndirilməsinin iqtisadi əlaqələrin daha da möhkəmlənməsinə və yeni birgə layihələrin reallaşdırılmasına töhfə verəcəyi vurğulanıb.

During the meeting between Minister of Economy Mikayil Jabbarov and the Chairman of the Board of Directors of Kazakhstan’s Samruk-Kazyna Sovereign Wealth Fund, the prospects of the economic cooperation with Kazakhstan have been discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has held a meeting with Nurlan Zhakupov, the Chairman of the Board of Directors of Kazakhstan’s Samruk-Kazyna Sovereign Wealth Fund.
During the meeting, the parties reviewed the current state and perspectives of the economic cooperation between Azerbaijan and Kazakhstan, as well as the priority development areas of the partnership.
The parties exchanged views on expanding the joint investment activities, opportunities for cooperation between institutional investors, partnership across trade, industry, artificial intelligence and other innovative areas, as well as the joint implementation of green energy projects.
It was highlighted at the meeting that the expansion of cooperation in the areas of mutual interest will contribute to further strengthening the economic relations and implementing new joint projects.