“PowerChina Resources” şirkəti ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində keçirilən görüşdə Çinin “PowerChina Resources” şirkəti ilə enerji, mineral resurslar və su ehtiyatlarının səmərəli idarə olunması sahəsində birgə fəaliyyət imkanları nəzərdən keçirilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Çinin “PowerChina Resources” şirkətinin prezidenti Yanq Tianfu ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın əlverişli biznes və investisiya mühiti, enerji ixracı imkanları barədə məlumat verilib.
Tərəflər Azərbaycan ilə Çin arasında yaşıl enerji sahəsində əməkdaşlığın prioritet istiqamətlərini və bərpa olunan enerji mənbələrinin inkişafı istiqamətində həyata keçirilən birgə təşəbbüslərin perspektivlərini nəzərdən keçiriblər.
Müzakirələr zamanı günəş və külək elektrik stansiyalarının inşası üzrə görülən işlər, dövlət-özəl tərəfdaşlığı layihələrində iştirak, həmçinin enerji, mineral resurslar və su ehtiyatlarının səmərəli idarə olunması sahəsində birgə fəaliyyət imkanlarna dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Meeting held with PowerChina Resources
At the meeting held at the Ministry of Economy, opportunities for joint activities in the efficient management of energy, mineral resources and water reserves have been reviewed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has held a meeting with Yang Tianfu, the President of China’s PowerChina Resources.
During the meeting, information was provided on Azerbaijan’s favorable business and investment climate, as well as opportunities for energy exports.
The parties reviewed the priority directions of cooperation in the green energy sector between Azerbaijan and China, and prospects of the joint initiatives realized for the development of renewable energy sources.
During the discussions, views were exchanged on the works carried out for the construction of solar and wind power plants, participation in public-private partnership projects, as well as opportunities for joint activities in the efficient management of energy, mineral resources and water reserves.