Sahibkarlar "Prowein 2026” beynəlxalq qida sərgisinə dəvət olunurlar
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Almaniya Federativ Respublikasının Düsseldorf şəhərində 2026-cı ilin 15-17 mart tarixlərində keçiriləcək “Prowein 2026” beynəlxalq şərab və spirtli içkilər sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Sərginin əhatə etdiyi sahə: Alkoqollu içkilər
2203
səməni pivəsi:
2205
vermutlar və bitki və ya aromatik ekstrakların əlavəsi ilə digər təbii üzüm şərabları
2206
digər qıcqırdılmış içkilər (sidr, perri və ya armud sidri, ballı içki); qıcqırdılmış içkilərin qarışıqları və qıcqırdılmış içkilərlə spirtsiz içkilərin qarışıqları, başqa yerdə adları çəkilməyənvə ya təsnif olunmamış
2207
denaturasiya olunmamış etil spirti, 80 həcm % və ya çox spirt qatılığı ilə; etil spirti və digər spirtli tinkturalar, denaturasiya olunmuş, hər hansı bir qatılıqda
2208
denaturasiya olunmamış etil spirti, 80 həcm %-dən az spirt qatılığı ilə; spirtli tinkturalar, likörlər və digər spirtli içkilər
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı  ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 23 yanvar 2026-cı il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
• sahibkarın əvvəllər ixrac təcrübəsinin olub-olmaması  – 5 bal;
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 14 yanvar 2026-cı il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

Ministry of Economy of Azerbaijan Republic notifies that the deadline for application submission of exporters for participation in the sole country mount at International wine and spirits exhibition “Prowein 2024” in Dusseldorf, Germany to be held in March 15-17, 2026.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 12 companies.
Areas of the exhibition: Alcoholic beverages
2203
Beer made from mal
2204
Wine of fresh grapes, including fortified wines; grape must other than that of heading 2009:
2205
vermouth and other wine of fresh grapes, flavoured with plants or aromatic substances
2206
other fermented beverages (for example cider, perry, mead); mixtures of fermented beverages and mixtures of fermented beverages and non –alcoholic beverages, not eslewhere specified or included
2207
undenatured ethyl alcohol of an alcoholic strength by volume of 80% vol. or higher; ethyl alcohol and other spirits, denatured, of any strength
2208
undenatured ethyl alcohol of an alcoholic strength by volume of less than 80% vol.; spirits, liqueurs and other spirituous beverages
The competition will be held in AZPROMO on January 23, 2026 according to the “Rules  for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until January 14, 2026 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.
AZPROMO – Chief specialist of Division of the Affairs with Exporters of the Export Promotion Department