Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Ər-Riyad şəhərində 2025-ci ilin 12-14 may tarixlərində keçiriləcək “Saudi Food Show 2025” sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 25 şirkət.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Qida və spirtsiz içkilər
|
XİFMN üzrə məhsulun kodu |
Məhsulun adı |
0201 |
iribuynuzlu heyvan əti, təzə və ya soyudulmuş |
0202 |
iribuynuzlu heyvan əti, dondurulmuş |
0204 |
qoyun əti və ya keçi əti, təzə, soyudulmuş və ya dondurulmuş |
0207 |
0105 mal mövqeyində göstərilən ev quşlarının əti və ət əlavələri, təzə,soyudulmuş və ya dondurulmuş |
0210 |
ət və qidaya yararlı ət əlavələri, duzlu, duzlu suda olan, qurudulmuş və ya hisə verilmiş |
04 |
süd məhsulları; quş yumurtası; təbii bal, başqa yerdə adı çəkilməyən və təsnif olmayan heyvan mənşəli ərzaq məhsulları |
07 |
tərəvəz və bəzi yeməli meyvəköklülər və kök yumruları |
08 |
yeməli meyvələr və qoz-fındıq; sitrus meyvələrinin qabıqları və ya qovun qabıqcıqları |
0902300000 |
qara çay (fermentləşdirilmiş) və ya qismən fermentləşdirilmiş, 3 kq-dan çox çəkisi olmayan ilkin bağlamalarda |
0906-0910 |
müxtəlif ədviyyatlar |
15 |
heyvan və ya bitki mənşəli piylər və yağlar və onların parçalanması nəticəsində alınan məhsullar, hazır yeyinti piyləri heyvan və bitki mənşəli mumlar |
160100 |
ətdən, ət əlavələrindən və ya qandan hazırlanan kolbasalar və analoji məhsullar; onların əsasında hazırlanan hazır qida məhsulları |
1602 |
ətdən, ət əlavələrindən və ya qandan hazırlanan hazır və ya konservləşdirilmiş digər məhsullar |
1604 |
hazır və ya konservləşdirilən balıq; nərə balığı kürüsü və onun balıq kürüsü dənəciklərindən hazırlanmış əvəzediciləri |
17 |
şəkər və şəkərdən hazırlanan qənnadı məmulatları |
18 |
kakao və ondan hazırlanan məhsullar |
19 |
taxıldan, undan, nişastadan və ya süddən alınan hazır məhsular un qənnadı məhsulları |
20 |
tərəvəzlərin, meyvələrin, qoz-fındığın və ya bitkilərin digər hissələrinin emal məhsulları |
2103 |
sousların hazırlanması üçün məhsullar və hazır souslar; dad əlavələri və qarışıq ədviyyatlar; xardal tozu və hazır xardal |
210500 |
dondurma və digər yeyinti buz növləri, tərkibində kakao olan və ya olmayan |
2201 |
sular, təbii və ya süni mineral, qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilməyən; buz və qar |
2202 |
sular, mineral və qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilən və başqa spirtsiz içkilər |
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 17 mart 2025-ci il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
dəstək tədbirində iştirakla bağlı Şərtlər;
sahibkarın istehsal və ixrac potensialı və əvvəllər ixrac təcrübəsinin olmasına dair sənədlər və ya məlumatlar;
son birillik dövriyyə və vergi borcu barədə vergi orqanından alınmış arayış və ya arayışlar;
bank hesabından çıxarış (ərizənin təqdim olunduğu əvvəlki 365 gün ərzində həyata keçirilmiş əməliyyatlar göstərilməklə);
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 7 mart 2025-ci il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

Entrepreneurs invited to Saudi Food Show 2025
The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the “Saudi Food Show 2025” exhibition, which will be held in Riyadh, Saudi Arabia, on May 12-14, 2025.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand: 25 companies.
Areas of the exhibition: food and non-alcoholic beverages
Products
0201
meat of bovine animals, fresh or chilled
0202
meat of bovine animals, frozen
0204
meat of sheep or goats, fresh, chilled orfrozen
0207
meat and edible offal, of the poultry of heading 0105, fresh, chilled or frozen
meat and edible meat offal, salted, in brine, dried or smoked
dairy produce; birds’ eggs; natural honey; edible products of animal origin, not elsewhere specified or included
edible vegetables and certain roots and tubers
edible fruits and edible nuts: peel of citrus fruirs or melons
animal or vegetable fats and oil and their cleavage products; prepared edible fats; animal or vegetable waxes.
sausages and similar products, of meat, meat offal or blood
other prepared or preserved meat, meat offal other prepared or preserved meat, meat offal
prepared or preserved fish; caviar and caviar substitutes prepared from fish eggs.
cocoa and cocoa preparations
sauces and preparations therefore; mixed condiments and mixed seasonings; mustard flour and meal and prepared mustard
ıce cream and other edible ıce, whether or not containing cocoa.
waters, including natural or artificial mineral waters and aerated waters, not containing added sugar or other sweetening matter nor flavored; ice and snow
waters, including mineral waters and aerated waters, containing added sugar or other sweetening matter or flavored, and other non-alcoholic beverages,
The competition will be held in AZPROMO on March 17, 2025 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until March 7, 2025 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.