Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Almaniya Federativ Respublikasının Köln şəhərində 2023-cü ilin 7-11 oktyabr tarixlərində keçiriləcək "Anuga 2023” beynəlxalq qida sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 14 şirkət.
|
XİFMN üzrə məhsulun kodu |
Məhsulun adı |
080211 |
qabıqlı badam |
080212 |
qabığı təmizlənmiş badam |
0802210000 |
qabıqlı meşə fındığı |
0802220000 |
qabığı təmizlənmiş meşə fındığı |
0813100000 |
qurudulmuş ərik |
0813200000 |
qurudulmuş qara gavalı |
0813300000 |
qurudulmuş almalar |
081340 |
qurudulmuş digər meyvələr |
081350 |
08-ci qrupda təsnif edilən quru meyvə və qozların qarışıqları |
0902300000 |
qara çay (fermentləşdirilmiş) və ya qismən fermentləşdirilmiş, 3 kq-dan çox çəkisi olmayan ilkin bağlamalarda |
090240000 |
digər qara çay (fermentləşdirilmiş) və ya qismən fermentləşdirilmiş |
0910201000 |
zəfəran: doğranmamış və döyülməmiş |
2007911000 |
cemlər, meyvə jelesi, marmeladlar, meyvə və ya qoz püresi, meyvə və ya qoz pastası, isti emal edilən məhsullar, o cümlədən şəkər və ya digər şirinləşdirici maddələr əlavə olunmaqla: sitrus bitkiləri (şəkər miqdarı 30 kütlə %-dən çox) |
200819 |
qovrulmuş fındıq və badam |
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 15 sentyabr 2023-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 8 sentyabr 2023-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

Call for submissions!
The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the "Anuga 2023" international food exhibition, which will be held in Cologne, Germany, on October 7-11, 2023.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 14 companies.
080211
almonds:ın shell
080212
almonds: peeled
0802210000
hazelnuts or filberts (Corylus spp/): in shell
0802220000
hazelnuts or filberts (Corylus spp.): shelled
0813100000
dried apricots
0813200000
dried prunes
0813300000
dried apples
081340
other dried fruits
081350
mixtures of nuts or dried fruits of chapter 8
090240000
other black tea (fermented) or partly fermented tea:
saffron: neither crushed nor ground
jams, fruit jellies, marmalades, fruit or nut puree and fruit or nut pastes, being cooked preparations, whether or not containing added sugar or other sweetening matter: citrus fruit (with a sugar content exceeding 30% by weight)
roasted nuts and almonds
The competition will be held in AZPROMO on September 15, 2023 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until September 8, 2023 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.