“Beynəlxalq ticarət” işçi qrupunun video-konfrans formatında iclası keçiriləcəkdir
Dünya Bankı Qrupunun “Əlverişli Biznes Mühiti” layihəsinin “Beynəlxalq ticarət” indikatoru ilə bağlı müvafiq sahədə təkmilləşmələrin həyata keçirilməsinə dair 2022-2023-cü illər üzrə Yol Xəritəsi icra vəziyyətinin müzakirəsi aparılacaqdır.
21 iyun 2023-cü il tarixində saat 16:00-da Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Beynəlxalq ticarət” işçi qrupunun video-konfrans formatında iclası keçiriləcəkdir.
İclasda müvafiq qurumların iştirakı ilə Dünya Bankı Qrupunun “Əlverişli Biznes Mühiti” layihəsinin “Beynəlxalq ticarət” indikatoru ilə bağlı müvafiq sahədə təkmilləşmələrin həyata keçirilməsinə dair 2022-2023-cü illər üzrə Yol Xəritəsi icra vəziyyətinin müzakirəsi aparılacaqdır.
Keçiriləcək iclasla əlaqədar vətəndaşlar, o cümlədən özəl sektor nümayəndələri Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın https://azranking.az internet portalının “onlayn müraciət (https://azranking.az/online-apply)” bölməsinin “Təklif göndər” onlayn xidməti vasitəsilə işçi qrupun işində iştirak edərək aidiyyəti sahə və məsələlər barədə təkliflər təqdim edə bilər.

Meeting held by "International trade" working group in video-conference format
The performance status of the Road Map for 2022-2023 regarding the implementation of improvements in the relevant field related to the "International trade" indicator of the World Bank Group's "Favorable Business Environment" project will be discussed.
A video-conference meeting will be held on June 21, 2023, at 16:00 by the "International trade" working group of the Commission on Business Environment and International Ratings.
The implementation status of the Road Map for 2022-2023 regarding the implementation of improvements in the relevant field related to the "International trade" indicator of the World Bank Group's "Favorable Business Environment" project will be discussed at the meeting with the participation of relevant institutions.
Citizens, including representatives of the private sector, can participate in the work of the working group and submit proposals on relevant areas and issues through the "Send an offer" online service of the "online application (https://azranking.az/online-apply)" section of the https://azranking.az internet portal of the Commission for Business Environment and International Ratings.