“Biznes mühiti və Beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiya”nın Beynəlxalq ticarət işçi qrupunun növbəti iclası keçiriləcək
“Biznes mühiti və Beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiya”nın Beynəlxalq ticarət işçi qrupunun 28 noyabr 2022-ci il tarixində videokonfrans formatında növbəti iclasının keçirilməsi nəzərdə tutulur.
İclasda Dünya Bankı Qrupunun “Əlverişli Biznes Mühiti” layihəsinin “Beynəlxalq ticarət” indikatoru ilə bağlı müvafiq sahədə təkmilləşmələrin həyata keçirilməsinə dair 2022-2023-cü illər üzrə Yol Xəritəsinin işçi qrup üzvlərinə təqdim edilməsi, Yol Xəritəsinin icrası üçün işçi qrupun işinin növbəti mərhələsinin təşkili ilə bağlı məsələlərin müzakirə edilməsi planlaşdırılır.
İclasda dövlət orqanlarının, ticarət və sənaye palatalarının və digər aidiyyəti qurumların məsul şəxsləri iştirak edəcəkdir.
Qeyd olunan fəaliyyət sahəsi üzrə maraqlı olan şəxslər www.azranking.az internet səhifəsinin “Onlayn müraciət” bölməsinə daxil olaraq müraciət edə bilərlər.

Next meeting held by the International Trade Working Group of the "Commission on Business Environment and International Rankings"
The next meeting of the International trade working group of the "Commission on Business Environment and International Rankings" is planned to be held on November 28, 2022 in videoconference format.
The World Bank Group's "Business Enabling Environment" project on the implementation of improvements in the relevant field related to the "International trade" indicator presented the Road Map for 2022-2023 to the members of the working group, and the organization of the next stage of the work of the working group for the implementation of the Road Map issues are planned to be discussed at the meeting.
The meeting will be attended by officials of state bodies, chambers of commerce and industry and other specialized institutions.
Persons interested in the mentioned field of activity can apply by entering the "Online application" section on the website www.azranking.az