Ankarada “Azərbaycana yatırım fürsətləri” mövzusunda tədbir keçirilib
Ankarada təşkil olunan “Azərbaycana yatırım fürsətləri” mövzusunda tədbirdə ölkəmizin investisiya imkanları barədə məlumat verilib, Türkiyə ilə iqtisadi əməkdaşlığın gücləndirilməsi müzakirə olunub.
Azərbaycanın Türkiyədə ticarət nümayəndəsinin aparatı, Türkiyə Ticarət və Sənaye Palataları Birliyi və ölkəmizin Türkiyədə Səfirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Ankarada "Azərbaycana yatırım fürsətləri" mövzusunda tədbir keçirilib.
Azərbaycanın Türkiyədə səfiri Rəşad Məmmədov, ölkəmizin Türkiyədə ticarət nümayəndəsi Tamerlan Tağıyev və Türkiyə Ticarət və Sənaye Palataları Birliyinin rəhbəri Rıfat Hisarcıklıoğlu tədbirdə çıxış ediblər. Natiqlər Azərbaycan və Türkiyə arasında iqtisadi əməkdaşlığın gücləndirilməsi, sərmayə qoyuluşu sahələrində yeni imkanlar, Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərinin investisiya potensialı və biznes dairələri arasında əlaqələrin genişləndirilməsi məsələləri barədə fikirlərini bildiriblər.
Tədbirdə Azərbaycanın sərmayə imkanlarını tanıdan videotəqdimat nümayiş olunub, investisiya tərəfdaşlığının möhkəmləndirilməsi haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.

An event titled “Investment Opportunities in Azerbaijan” was held in Ankara, where information was provided on Azerbaijan’s investment potential and discussions were held on strengthening economic cooperation with Türkiye.
The event was jointly organized by the Trade Representation of Azerbaijan in Türkiye, the Union of Chambers and Commodity Exchanges of Türkiye, and the Embassy of Azerbaijan in Turkey.
Speakers at the event included Azerbaijan’s Ambassador to Türkiye, Rashad Mammadov, Azerbaijan’s Trade Representative in Türkiye, Tamerlan Taghiyev, and the President of the Union of Chambers and Commodity Exchanges of Türkiye, Rifat Hisarciklioglu. The speakers highlighted the importance of strengthening economic cooperation between Azerbaijan and Türkiye, new opportunities in investment, the investment potential of Azerbaijan’s liberated territories, and the expansion of ties between business communities.
During the event, a video presentation showcasing Azerbaijan’s investment opportunities was displayed, and discussions were held on strengthening investment partnerships.