bp ilə əməkdaşlığın inkişafı müzakirə edilib
İqtisadiyyat Nazirliyində bp şirkətinin hasilat və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti ilə keçirilən görüşdə birgə layihələrdə səmərəliliyin artırılması, innovativ texnologiyaların tətbiqi müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf 30-cu Bakı Enerji Həftəsində iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan bp şirkətinin hasilat və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti Qordon Birrellə görüşüblər.
bp-nin Azərbaycanın enerji sektorundakı uzunmüddətli fəaliyyəti, həmçinin bərpaolunan enerji layihələrində iştirakı vurğulanıb. Şirkətin Azərbaycanda həyata keçirdiyi cari əməliyyatlar, potensial layihələr barədə məlumat verilib.
Görüşdə bp-nin Azərbaycanda həyata keçirdiyi birgə layihələrdə səmərəliliyin artırılması müzakirə edilib. İnnovativ texnologiyaların və rəqəmsal həllərin tətbiqi imkanları və  bu sahədə təcrübə mübadiləsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

Development of cooperation with bp discussed
At the meeting held at the Ministry of Economy with the Executive Vice President for Production and Operations of bp, discussions were held on enhancing efficiency in joint projects and the application of innovative technologies.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov and President of SOCAR Rovshan Najaf met with Gordon Birrell, Executive Vice President for Production and Operations at bp, who is visiting Azerbaijan to participate in the 30th Baku Energy Week.
bp’s long-standing involvement in Azerbaijan’s energy sector, as well as its participation in renewable energy projects, was highlighted. Information was provided on the company’s ongoing operations in Azerbaijan and potential future projects.
The meeting included discussions on enhancing efficiency in bp’s joint projects in Azerbaijan. The parties exchanged views on the potential application of innovative technologies and digital solutions, as well as experience sharing in this field.