BƏƏ-nin investisiya naziri, Əbu-Dabi İnkişaf Holdinq Şirkətinin idarəedici və baş icraçı direktoru Məhəmməd Həssən Əl Suveydi ilə görüşdə qarşılıqlı investisiyaların artırılması imkanları nəzərdən keçirilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) investisiya naziri, Əbu-Dabi İnkişaf Holdinq Şirkətinin idarəedici və baş icraçı direktoru Məhəmməd Həssən Əl Suveydi ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanla BƏƏ arasında dostluq və qardaşlıq əlaqələri vurğulanıb, iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığının genişləndiyi qeyd olunub. BƏƏ-nin Azərbaycanın bərpaolunan enerji sahəsinə qoyduğu investisiyaların əhəmiyyəti diqqətə çatdırılıb. Bildirilib ki, ölkəmizin əlverişli biznes mühiti, strateji coğrafi mövqeyi, zəngin resursları, həmçinin qeyri-neft sənayesinin sürətlə inkişafı investorlar üçün cəlbedici imkanlar yaradır. Bu imkanlardan səmərəli istifadə etməklə investisiya əlaqələrinin təşviqi, biznes subyektləri arasında tərəfdaşlığın genişləndirilməsi vacib əhəmiyyət kəsb edir.
Tərəflər iki ölkə arasında iqtisadi inteqrasiyanın daha da gücləndirilməsi, yeni əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması, qarşılıqlı investisiyaların artırılması imkanlarını nəzərdən keçiriblər.

A meeting was held with the UAE’s Minister of Investment and Managing Director and CEO of Abu Dhabi Development Holding Company, Mohamed Hassan Al Suwaidi, to explore opportunities for increasing mutual investments.
Azerbaijan’s Minister of Economy, Mikayil Jabbarov, met with the UAE’s Minister of Investment and Managing Director and CEO of Abu Dhabi Development Holding Company, Mohamed Hassan Al Suwaidi.
During the meeting, the friendly and brotherly relations between Azerbaijan and the UAE were highlighted, and the expansion of economic and trade partnership was noted. The significance of the UAE’s investments in Azerbaijan’s renewable energy sector was emphasized. It was stated that Azerbaijan’s favorable business environment, strategic geographic location, rich resources, and the rapid development of its non-oil industry create attractive opportunities for investors. Efficient utilization of these opportunities plays an important role in promoting investment cooperation and expanding partnerships between business entities.
The parties explored opportunities to further strengthen economic integration between the two countries, establish new avenues of cooperation, and increase mutual investments.