İtaliyanın şirkətlər və “Made in İtaly” naziri ilə görüşdə ticarət, sənaye və digər sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov İtaliyanın şirkətlər və “Made in İtaly” naziri Adolfo Urso ilə videkonfrans formatında görüşüb.
Görüşdə İtaliya ilə dostluğa və strateji tərəfdaşlığa əsaslanan iqtisadi əməkdaşlığın inkişaf etdiyi vurğulanıb. İtaliyanın Azərbaycanın ən böyük ticarət tərəfdaşı olduğu qeyd edilib. Bir çox İtaliya şirkətlərinin ölkəmizdə sənaye, nəqliyyat, tikinti, ticarət, xidmət və digər sahələrdə uğurla fəaliyyət göstərdiyi diqqətə çatdırılıb. İqtisadi əlaqələrin daha da gücləndirilməsi üçün geniş imkanların olduğu bildirilib.
Tərəflər ticarət, sənaye və digər sahələrdə əməkdaşlığın artırılması, biznes subyektlərinin işbirliyi və qarşılıqlı investisiya layihələri barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

During the meeting with Italy’s Minister for Enterprises and 'Made in Italy', an exchange of views was held on expanding cooperation in trade, industry, and other sectors.
Economy Minister Mikayil Jabbarov held a video conference with Italy's Minister for Enterprises and 'Made in Italy', Adolfo Urso.
The meeting emphasized the development of economic cooperation based on friendship and strategic partnership with Italy. It was noted that Italy is Azerbaijan's largest trade partner. The successful activities of many Italian companies in Azerbaijan across industries such as manufacturing, transport, construction, trade, services, and others were highlighted. It was stated that there are ample opportunities to further strengthen economic ties.
The parties exchanged views on increasing cooperation in trade, industry, and other sectors, as well as on business collaboration and mutual investment projects.