Hökumət Evində Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzinə 7 mindən çox vətəndaş müraciət edib
Hökumət Evində Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzinə müraciətlər əsasən insan hüquqlarının qorunması, dövlət satınalmaları, istehlakçıların müdafiəsi, əqli mülkiyyətin rəsmiləşdirilməsi, subsidiya, əmlak, su təminatı və digər məsələləri əhatə edib.
Hökumət Evində fəaliyyət göstərən Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzinə fəaliyyət göstərdiyi bir il ərzində 7 mindən çox vətəndaş müraciət edib. Müraciətlər əsasən insan hüquqlarının qorunması, dövlət satınalmaları, istehlakçıların müdafiəsi, əqli mülkiyyətin rəsmiləşdirilməsi, subsidiya, əmlak, su təminatı və digər məsələləri əhatə edib. Mərkəzdə vətəndaşların müraciətləri üzrə operativ məsələlər yerindəcə həll olunub, araşdırma tələb edən yazılı müraciətlər qeydiyyata alınaraq aidiyyəti üzrə yönəldilib.
Qeyd: Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzində Hökumət Evi inzibati binasında yerləşən dövlət qurumlarının - Ombudsman aparatı, Mədəniyyət, İqtisadiyyat, Kənd Təsərrüfatı və Energetika nazirliklərinin, Əqli Mülkiyyət Agentliyinin, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin, Meliorasiya və Su Təsərrüfatı ASC-nin nümayəndələri təmsil olunur. Mərkəz vətəndaşların qəbulunun vahid və əlaqələndirilmiş şəkildə həyata keçirilməsi məqsədilə 5 iyul 2022-ci il tarixində fəaliyyətə başlayıb. Burada ümumi qəbul sahəsi, videoqəbul otaqları, aidiyyəti məsul şəxslər tərəfindən qəbul üçün xüsusi otaqlar, “Ana və uşaq otağı” fəaliyyət göstərir.

More than 7,000 citizens applied to the Citizen Reception Center in the Government House
Applications to the Citizen Reception Center at the Government House mainly covered human rights protection, public procurement, consumer protection, intellectual property registration, subsidy, property, water supply and other issues.
More than 7,000 citizens applied to the Citizens Reception Center operating in the Government House during its operation period. The appeals mainly covered human rights protection, public procurement, consumer protection, intellectual property registration, subsidy, property, water supply and other issues. The operative issues of citizens' appeals were resolved on the spot, written appeals requiring investigation were registered and directed accordingly in the center.
Note: Representatives of state agencies located in the Government House administrative building - the Ombudsman's Office, the Ministries of Culture, Economy, Agriculture and Energy, the Intellectual Property Agency, the State Committee for Family, Women and Children Affairs, and the Reclamation and Water Management JSC are represented in the Citizens Reception Center. The center started its operation on July 5, 2022 in order to implement the reception of citizens in a unified and coordinated manner. There is a general reception area, video reception rooms, special rooms for reception by the concerned officials and "Mother and child room".