Moldovanın Baş nazirinin müavini, iqtisadi inkişaf və rəqəmsallaşma naziri ilə görüş keçirilib
Moldova ilə görüşdə ikitərəfli iqtisadi əlaqələrin inkişafı, qarşılıqlı ticarət dövriyyəsinin artırılması imkanları və əməkdaşlığın yeni istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının Rəhbərlər Şurasının Özbəkistanın Səmərqənd şəhərində keçirilən 32-ci İllik Toplantısı çərçivəsində Moldovanın Baş nazirinin müavini, iqtisadi inkişaf və rəqəmsallaşma naziri Dumitru Alaiba ilə görüşüb.
Tədbirdə Azərbaycanın Moldova ilə əlaqələrə önəm verdiyi vurğulanıb, iqtisadi tərəfdaşlığın gücləndirilməsi üçün potensial diqqətə çatdırılıb. Qeyd olunub ki, ölkələrimiz arasında investisiya, ticarət, enerji və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişafı üçün geniş perspektivlər var.
Görüşdə ikitərəfli iqtisadi əlaqələrin inkişafı, qarşılıqlı ticarət dövriyyəsinin artırılması imkanları və əməkdaşlığın yeni istiqamətləri barədə müzakirə aparılıb.

Ideas were exchanged at the meeting with Moldova on the development of bilateral economic relations, opportunities to increase mutual trade turnover and new directions of cooperation.
First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev met with Deputy Prime Minister of Moldova, Minister of Economic Development and Digitalization Dumitru Alaiba within the framework of the 32nd Annual Meeting of the EBRD Board of Governors, Uzbekistan.
It was emphasized that Azerbaijan attaches importance to relations with Moldova, and the potential for strengthening economic partnership was brought to attention at the event. It was noted that there are wide prospects for the development of cooperation between our countries in investment, trade, energy and other fields.
The development of bilateral economic relations, the possibilities of increasing mutual trade turnover and new directions of cooperation were discussed during the meeting.