İqtisadiyyat Nazirliyində Dünya Bankının Cənubi Qafqaz üzrə regional direktoru ilə görüş keçirilib
Dünya Bankının Cənubi Qafqaz üzrə regional direktoru Sebastian Molineus ilə görüşdə Bankın dəstəyi ilə Azərbaycanda reallaşdırılan layihə və təşəbbüslər, potensial əməkdaşlıq istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Dünya Bankının Cənubi Qafqaz üzrə regional direktoru Sebastian Molineus ilə görüşüb. Görüşdə Dünya Bankı ilə tərəfdaşlığa xüsusi önəm verildiyi, müxtəlif istiqamətlər üzrə əlaqələrin genişləndirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb, Bankın ölkəmizdə həyata keçirilən mühüm layihələrə göstərdiyi davamlı dəstəyinə görə təşəkkür ifadə olunub.
Görüşdə ölkəmizin yeni transformasiya dövründə olduğu vurğulanaraq aparılan iqtisadi islahatlar, investisiyaların təşviqi və biznes mühitinin daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər, Azərbaycanın 2030-cu ilədək sosial-iqtisadi inkişafına dair Milli Prioritetlərində əks olunan strateji istiqamətlər üzrə görülən işlər barədə məlumat verilib.
Sebastian Molineus Azərbaycanla səmərəli əlaqələri diqqətə çatdırıb, iqtisadi əməkdaşlığın gündəliyində olan məsələlərə dair fikirlərini bölüşüb. Tərəflər Dünya Bankının hazırladığı investisiya layihələri, 2023-2028-ci illər üzrə Ölkə Tərəfdaşlıq Çərçivəsi, 2023-2026-cı illərdə Bankın ölkəmizlə əməkdaşlıq planları və digər mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Meeting held with the World Bank Regional Director for the South Caucasus at the Ministry of Economy
Ideas were exchanged about the projects and initiatives implemented in Azerbaijan with the Bank's support, as well as potential directions of cooperation at the meeting with Sebastian Molineus, World Bank Regional Director for the South Caucasus.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Sebastian Molineus, World Bank Regional Director for the South Caucasus. Special importance was attached to the partnership with the World Bank, the importance of expanding relations in various directions was emphasized, and gratitude was expressed at the meeting for the continuous support of the Bank to the important projects implemented in our country.
The economic reforms carried out, the measures implemented in the direction of the promotion of investments and the further improvement of the business environment, and the work carried out in the strategic directions reflected in the National Priorities for the socio-economic development of Azerbaijan until 2030 were reported at the meeting, emphasizing that our country is in a period of new transformation.
Sebastian Molineus drew attention to the effective relations with Azerbaijan and shared his views on the issues on the agenda of economic cooperation. The parties exchanged views on the investment projects prepared by the World Bank, the Country Partnership Framework for 2023-2028, the Bank's cooperation plans with our country for 2023-2026 and other topics.