İspaniyada Beynəlxalq Zeytun Şurasının icraçı direktoru ilə görüş keçirilib
İspaniyanın paytaxtı Madrid şəhərinə səfərin ikinci günü iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə Beynəlxalq Zeytun Şurasının (IOC) icraçı direktoru Əbdüllətif Xedira arasında görüş keçirilib.
Görüşdə zeytun istehsalında və tədarükündə müşahidə olunan əsas trendlər haqqında fikir mübadiləsi aparılıb, Azərbaycanın Beynəlxalq Zeytun Şurasına üzvlük prosesi müzakirə olunub.
Tərəflər gələcəkdə bu təşkilat çərçivəsində təcrübə mübadiləsi və əməkdaşlıq imkanlarına dair fikirlərini bölüşüblər.

Azerbaijan's membership process to the International Olive Council was discussed.
A meeting was held between the delegation led by First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev and Managing Director of the International Olive Council (IOC) Abdullatif Khedira on the second day of the visit to Madrid, the capital of Spain.
Opinions were exchanged on the main trends observed in olive production and supply, and the process of membership in the International Olive Council of Azerbaijan was discussed at the meeting.
The parties shared views on the possibilities of exchanging experience and cooperation within this organization in the future.