“Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti” ASC və Macarıstanın “Hell Energy” şirkəti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
“Hell Energy” şirkəti Azərbaycanda alüminium içki qutularının istehsalı və doldurulması üzrə layihəni həyata keçirəcək.
“Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti” ASC və Macarıstanın “Hell Energy” şirkəti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb. Sənədə əsasən, Azərbaycanda alüminium içki qutularının istehsalı və doldurulması layihəsi həyata keçiriləcək. Layihə üzrə Ələt Azad İqtisadi Zonasında inşası nəzərdə tutulan zavodda ilkin olaraq illik 300-400 mln. ədəd alüminium içki qutularının istehsalı və doldurulması nəzərdə tutulub.
Layihənin həyata keçirilməsi ölkəyə xarici investisiyaların cəlb edilməsinə, texnoloji baxımdan qabaqcıl təcrübənin əldə olunmasına, idxalın əvəz edilməsinə və hazır məhsulun digər ölkələrə ixrac potensialının artırılmasına töhfə verəcəkdir.
Qeyd: Macarıstanın 2006-cı ildə əsası qoyulmuş “Hell Energy” şirkətinin məhsulları dünyanın 50-dən çox ölkəsində istehlakçılara təklif olunur. Şirkət içki qutularının istehsalı və doldurulması üzrə də müasir zavodlara malikdir.

"Hell Energy" company will implement a project for the production and filling of aluminum beverage cans in Azerbaijan.
A cooperation agreement was signed between "Azerbaijan Investment Company" OJSC and "Hell Energy" company of Hungary. As per document, the project of production and filling of aluminum beverage cans will be implemented in Azerbaijan. The plant planned to be built in the Alat Free Economic Zone under the project will initially produce and fill 300-400 million units of aluminum beverage cans per year.
The project implementation will contribute to attract foreign investments to the country, obtain technologically advanced experience, replace imports and increase the export potential of final products to other countries.
Note: The products of the Hungarian company "Hell Energy", founded in 2006, are offered to consumers in more than 50 countries around the world. The company has also modern plants for the production and filling of beverage cans.