Azərbaycan və Çin arasında iqtisadi əlaqələrin inkişaf dinamikası, biznes tərəfdaşlığının şaxələndirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Çinin alüminium və metallurgiya texnologiyaları sahəsində fəaliyyət göstərən “Xinjiang Joinworld Co., Ltd.” şirkətinin baş direktorunun müavini Ma Bin ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və Çin arasında iqtisadi əlaqələrin inkişaf dinamikası, biznes tərəfdaşlığının şaxələndirilməsi və sənaye sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları qeyd olunub.
Tərəflər alüminium və metallurgiya sənayesində birgə layihələrin həyata keçirilməsi perspektivlərini nəzərdən keçiriblər. Müasir texnologiyaların, innovativ həllərin və nou-haunun tətbiqi, eləcə də bu istiqamətlərdə təcrübə transferinin təşviqi imkanları müzakirə edilib.
Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran istiqamətlər üzrə potensial əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Possibilities for cooperation with Xinjiang Joinworld Co., Ltd. discussed
The development dynamics of economic relations between Azerbaijan and China, along with issues regarding the diversification of business partnerships, have been discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has met with Ma Bing, the Deputy General Manager of China's "Xinjiang Joinworld Co., Ltd.", a company operating in the field of aluminum and metallurgical technologies.
During the meeting, the development dynamics of economic ties between Azerbaijan and China, the diversification of business partnerships, and opportunities for expanding industrial cooperation were highlighted.
The parties reviewed the prospects for implementing joint projects in the aluminum and metallurgical industries. They also discussed opportunities for applying modern technologies, innovative solutions, and know-how, as well as promoting the transfer of expertise in these fields.