Çex Respublikasının “Agrofert” Şirkətlər Qrupu ilə əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib
İqtisadiyyat Nazirliyində keçirilən görüşdə “Agrofert” Şirkətlər Qrupu ilə aqrar-sənaye, kimya sənayesi və enerji sektorlarında əməkdaşlıq imkanları nəzərdən keçirilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Çex Respublikasının aqrar-sənaye sahəsində fəaliyyət göstərən “Agrofert” Şirkətlər Qrupunun Direktorlar Şurasının sədr müavini Peter Singr ilə görüşüb.
Görüşdə ölkələrimiz arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin inkişaf perspektivlərinə uyğun olaraq biznes subyektləri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi və işgüzar əlaqələrin təşviqi məsələləri müzakirə olunub. Azərbaycanın əlverişli biznes və investisiya mühiti, qeyri-neft-qaz sektorunun inkişafı istiqamətində həyata keçirilən islahatlar və sahibkarlığın inkişafına dövlət dəstəyi mexanizmləri barədə məlumat verilib.
Tərəflər aqrar-sənaye, kimya sənayesi və enerji sektorlarında əməkdaşlıq imkanlarını, eləcə də investisiya layihələri üzrə birgə fəaliyyət imkanlarını nəzərdən keçiriblər.

During the meeting held at the Ministry of Economy, opportunities for cooperation with the "Agrofert" Group of Companies in the agro-industrial, chemical industry, and energy sectors have been reviewed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has held a meeting with Petr Cingr, the Vice-Chairman of the Board of Directors of the "Agrofert" Group of Companies, which operates in the agro-industrial sector of the Czech Republic.
During the meeting, discussions focused on expanding cooperation and promoting business ties between economic entities in line with the development perspectives of the economic and trade relations between our countries. Information was provided on Azerbaijan's favorable business and investment climate, reforms implemented towards the development of the non-oil and gas sector, and state support mechanisms for entrepreneurship development.
The parties also reviewed opportunities for cooperation in the agro-industrial, chemical industry, and energy sectors, as well as prospects for joint activities on investment projects.