Azərbaycan-İsrail iqtisadi əməkdaşlığının inkişafı müzakirə edilib
İsrailin Maliyyə Nazirliyində nazir Zeev Elkinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşdə ölkələrimiz arasında iqtisadi əməkdaşlığın gündəmində olan aktual məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri, Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə İsrail Dövləti Hökuməti arasında Birgə Komissiyanın həmsədri Mikayıl Cabbarov İsrailin Maliyyə Nazirliyində nazir, Birgə Komissiyanın həmsədri Zeev Elkinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə İsraillə iqtisadi əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri nəzərdən keçirilib, əməkdaşlığın gündəmində olan aktual məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd olunub ki, mövcud potensialdan səmərəli istifadə iki ölkə arasında iqtisadi tərəfdaşlığın daha da dərinləşməsinə, qarşılıqlı investisiyaların və ticarət dövriyyəsinin artırılmasına töhfə verə bilər.
Müzakirələr zamanı enerji, ticarət, investisiya, kənd təsərrüfatı, rəqəmsallaşma, innovasiya, logistika və digər sahələrdə qarşılıqlı fəaliyyətin təşviqi imkanları vurğulanıb. Tərəflər Azərbaycan–İsrail Birgə Komissiyasının 4-cü iclasında qeyd edilmiş prioritet istiqamətlər üzrə əməkdaşlığın genişləndirilməsini müzakirə ediblər.

During the meeting with the delegation led by Zeev Elkin, the Minister at the Ministry of Finance of Israel, views were exchanged on the relevant issues on the economic cooperation agenda.
Minister of Economy, Co-Chairman of the Joint Commission between the Republic of Azerbaijan and the State of Israel Mikayil Jabbarov has held a meeting with the delegation led by Zeev Elkin, the Minister at the Ministry of Finance of Israel, Co-Chairman of the Joint Commission.
At the meeting, the parties reviewed the current state and development prospects of the economic cooperation between the two countries. Views were exchanged on the relevant issues on the economic collaboration agenda.
It was noted that the efficient use of the existing potential can contribute to further deepening the economic partnership between Azerbaijan and Israel and increasing mutual investments and the trade turnover.
During the discussions, opportunities to promote the mutual activities in energy, trade, investment, agriculture, digitalization, innovation, logistics and other areas were emphasized. The parties also discussed the expansion of the cooperation across the priority directions identified at the 4th session of the Azerbaijan – Israel Joint Commission.