Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Almaniya Federativ Respublikasının Köln şəhərində 2025-ci ilin 4-8 oktyabr tarixində keçiriləcək "Anuga 2025” beynəlxalq qida sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 16 şirkət.
Qeyd: Alkoqollu içki istehsalı üzrə iştirak edə biləcək maksimum ixracatçı sayı 8.
0403
Qatılaşdırılmış və ya qatılaşdırılmamış, şəkər və ya digər şirinləşdirici maddələr əlavə edilmiş və ya əlavə edilməmiş, dad-aromatik maddələr əlavə edilmiş və ya əlavə edilməmiş, meyvə, qoz-fındıq və kakao əlavə edilmiş və ya əlavə edilməmiş ayran, çürümüş süd və qaymaq, yoqurt, kefir və digər ferme
0406
Süd məhsulları; quş yumurtası; təbii bal, başqa yerdə adı çəkilməyən və təsnif olunmayan heyvan mənşəli ərzaq məhsulları
0802
digər qoz-fındıq, təzə və ya qurudulmuş, qabığı təmizlənmiş və ya təmizlənməmiş, qabıqla və ya qabıqsız:
çay, aromatik dad əlavələri və ya onlarsız
0910201000
zəfəran: doğranmamış və döyülməmiş
16043100
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası” əsasında 24 iyun 2025-ci il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 17 iyun 2025-ci il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan announces the call for applications for participation of exporters in the national stand at the “Anuga 2025” International Food Exhibition, which will be held in Cologne, Federal Republic of Germany on 4-8, 2025.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand: 16 companies.
Note: A maximum of 8 alcoholic beverage producers can participate under the national single stand.
Areas of the exhibition: food and beverage industry
0403
Buttermilk, curdled milk and cream, yogurt, kefir and other fermented or acidified milk and cream, concentrated or not, sweetened or not, flavored or not, with or without added fruit, nuts or cocoa
0406
Dairy produce; birds' eggs; natural honey; edible products of animal origin, not elsewhere specified or included
0802
Other nuts, fresh or dried, whether or not shelled or peeled
Dried fruits (excluding those of headings 0801 to 0806); mixtures of nuts or dried fruits of this chapter
0902
Tea, whether or not flavored
Saffron: neither crushed nor ground
16043100
Caviar
Preparations of vegetables, fruits, nuts or other parts of plants
The competition will be held in AZPROMO on June 24, 2025 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until June 17, 2025 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.