Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı ilə infrastrukturun təkmilləşdirilməsi, şəhərsalma layihələri və digər istiqamətlərdə tərəfdaşlığın genişləndirilməsi perspektivləri nəzərdən keçirilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Ümumdünya Şəhərsalma Forumu (WUF13) çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının Dayanıqlı İnfrastruktur Qrupunun idarəedici direktoru Harri Boyd-Karpenter ilə görüşüb.
Görüşdə Bankla əməkdaşlığın gündəliyində olan prioritet istiqamətlər nəzərdən keçirilib.
Gəncə Yaşıl Şəhər Fəaliyyət Planı çərçivəsində həyata keçirilən tədbirlər, şəhərlərin su təchizatının və Naxçıvanda nəqliyyat infrastrukturunun təkmilləşdirilməsi, şəhərsalma layihələri barədə müzakirələr aparılıb.

The improvement of infrastructure, urbanization projects and expanding the partnership in other areas have been reviewed with the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
Within the framework of the World Urban Forum (WUF13), Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov has met with Harry Boyd-Carpenter, the Managing Director of the Sustainable Infrastructure Group at the European Bank for Reconstruction and Development.
During the meeting, the priority areas on the cooperation agenda with the Bank were reviewed.
The parties held discussions on the measures being taken within the framework of the Ganja Green City Action Plan, the improvement of water supply of cities and the transport infrastructure in Nakhchivan, as well as urbanization projects.