Slovakiya ilə iqtisadi-ticarət əməkdaşlığı müzakirə edilib
Slovakiya ilə sənaye, ticarət, enerji, infrastruktur və digər sahələrdə əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Ümumdünya Şəhərsalma Forumu (WUF13) çərçivəsində Slovakiya Respublikasının investisiyalar, regional inkişaf və informasiya naziri Samuel Miqal ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə Slovakiya arasında münasibətlərin dinamik inkişaf etdiyi vurğulanıb, iqtisadi əməkdaşlığın genişlənməsinin qarşılıqlı tərəfdaşlığın möhkəmlənməsinə mühüm töhfə verdiyi qeyd olunub. Tərəflər iki ölkə arasında mövcud əməkdaşlıq gündəliyini nəzərdən keçirərək iqtisadi əlaqələrin daha da dərinləşdirilməsi üçün geniş imkanların olduğunu bildiriblər.
Müzakirələr zamanı qarşılıqlı investisiyaların təşviqi, biznes subyektləri arasında əlaqələrin genişləndirilməsi məsələləri diqqət mərkəzində olub. Görüşdə sənaye, ticarət, enerji, infrastruktur və regional inkişaf sahələrində əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Views have been exchanged on cooperation with Slovakia in industry, trade, energy, infrastructure and other areas.
Within the framework of the World Urban Forum (WUF13), Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov has met with Samuel Migal, the Minister of Investments, Regional Development and Informatization of the Republic of Slovakia.
During the meeting, the parties highlighted the dynamic development of the relations between Azerbaijan and Slovakia and noted that the expansion of the economic cooperation contributes to enhancing the mutual partnership. The sides reviewed the current cooperation agenda between the two countries and emphasized that there are wide opportunities for further deepening the economic ties.
The discussions also focused on the promotion of mutual investments and the expansion of relations among business entities. At the meeting, the parties also shared views on cooperation in industry, trade, energy, infrastructure and regional development.