Azərbaycan Hökuməti ilə Growth Lab tədqiqat mərkəzi arasında həyata keçirilmiş üçillik əməkdaşlığın yekunları nəzərdən keçirilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Harvard Universitetinn “Growth Lab” mərkəzinin təsisçisi və direktoru, professor Rikardo Hausman ilə görüşüb.
Görüş zamanı ölkəmizin iqtisadi diversifikasiya prioritetləri, qeyri-neft-qaz sektorunun inkişafı və davamlı iqtisadi artımın dəstəklənməsinə yönələn təşəbbüslər barədə məlumat verilib. “Growth Lab” ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsinin iqtisadi islahatların elmi əsaslarla dəstəklənməsi baxımından əhəmiyyəti vurğulanıb.
Müzakirələr çərçivəsində Azərbaycan Hökuməti ilə “Growth Lab” tədqiqat mərkəzi arasında həyata keçirilmiş üçillik əməkdaşlığın yekunları, bu müddətdə görülmüş işlər və əldə olunmuş nəticələr nəzərdən keçirilib.
Eyni zamanda, “Growth Lab” tərəfindən təqdim olunmuş tövsiyələrin icrası və potensial tərəfdaşlıq imkanları üzrə növbəti addımlar müzakirə olunub.

The results of the three-year cooperation between the Government of Azerbaijan and the Growth Lab have been reviewed.
Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov has held a meeting with Professor Ricardo Hausmann, the founder and director of Harvard’s Growth Lab.
During the meeting, information was provided on the economic diversification priorities of Azerbaijan, the advancement of the non-oil and gas sector, as well as the initiatives aimed at supporting the sustainable development growth. The importance of expanding the cooperation with the Growth Lab in terms of supporting the economic reforms on a scientific basis was highlighted.
Within the framework of the discussions, the parties reviewed the outcomes of the three-year collaboration implemented between the Government of Azerbaijan and the Growth Lab, the works carried out throughout this time and the results achieved.
At the same time, the parties touched upon the implementation of the Growth Lab’s recommendations and the next steps for potential partnership opportunities.