İqtisadiyyat Nazirliyində Sudan nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Sudan Respublikasının infrastruktur və nəqliyyat nazirinin müavini Magdi Mohamed Abdelatifin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Sudan arasında iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub. Tərəflər qarşılıqlı maraqlara uyğun prioritet sahələrin müəyyənləşdirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıblar. Bu istiqamətdə ticarət və investisiya əməkdaşlığının inkişaf etdirilməsi üçün birgə araşdırmaların aparılmasının vacibliyi bildirilib.
Eyni zamanda iqtisadi sahədə müqavilə-hüquq bazasının genişləndirilməsinin ikitərəfli əlaqələrin inkişafına töhfə verə biləcəyi qeyd edilib.

Meeting held with Sudanese delegation at Azerbaijan’s Ministry of Economy
First Deputy Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Elnur Aliyev has held a meeting with the delegation led by Magdi Mohamed Abdelatif, the Deputy Minister of Infrastructure and Transport of the Republic of the Sudan.
During the meeting, opportunities to expand the economic cooperation between Azerbaijan and Sudan were discussed. The parties highlighted the importance of identifying the priority fields relevant for mutual interests. The significance of conducting joint research for developing the trade and investment cooperation was emphasized.
At the same time, it was noted that the expansion of the contractual and legal basis in the economic field may contribute to the development of the bilateral relations.