Hacıqabul Sənaye Parkının yeni rezidenti tərəfindən zənginləşdirilmiş kvars qumunun və texniki tikinti qumunun istehsalı layihəsi həyata keçiriləcək.
“AzerKvars” MMC-yə İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan Hacıqabul Sənaye Parkının rezidenti statusu verilib.
İnvestisiya dəyəri 15 milyon manat olan layihə çərçivəsində inşa ediləcək zavodda Hacıqabul rayonunda yerləşən Hacıvəlli yatağından hasil olunan xammal əsasında zənginləşdirilmiş kvars qumunun və texniki tikinti qumunun istehsalı planlaşdırılır. Layihə çərçivəsində 50 yeni iş yaradılması nəzərdə tutulur.
Hacıqabul Sənaye Parkında hazırda 14 sahibkarlıq subyektinə rezidentlik, 5 sahibkara isə qeyri-rezidentlik statusu verilib. Sənaye Parkında görülmüş işlərə sahibkarlar tərəfindən 66,8 milyon manatdan çox investisiya yatırılıb, 570-ə yaxın daimi iş yeri yaradılıb.

A project for the production of enriched quartz sand and technical construction sand will be implemented by a new resident of the Hajigabul Industrial Park.
“AzerKvars” LLC has been granted the resident status in the Hajigabul Industrial Park, which is managed by the Economic Zones Development Agency under the Ministry of Economy.
It is planned to produce enriched quartz sand and technical construction sand using raw materials extracted from the Hajigabul deposit in Hajigabul region at a plant to be constructed within the project with an investment value of 15 million AZN. It is planned to create 50 new jobs within the framework of the project.
Currently, 14 business entities have been granted the resident status, and 5 entrepreneurs have been granted the non-resident status in the Hajigabul Industrial Park. The entrepreneurs have invested more than 66.8 million AZN in the works carried out in the Park to date, creating around 570 permanent jobs.