“Fiba Holdinq”in nümayəndələri ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində keçirilən görüşdə Türkiyənin “Fiba Holdinq”inin nümayəndələri ilə potensial əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Türkiyənin “Fiba Holdinq”inin nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın əlverişli biznes və investisiya mühiti haqqında məlumat verilib. Bildirilib ki, ölkəmizdə aparılan islahatlar işgüzar mühitin daha da yaxşılaşdırılmasına və xarici investisiyaların təşviqinə geniş imkanlar açır.
Tərəflər biznes tərəfdaşlığının genişləndirilməsi və potensial əməkdaşlıq istiqamətlərini müzakirə ediblər. Bərpaolunan enerji və infrastruktur layihələrində iştirak, enerji təchizatı, turizm və tikinti sahələrində birgə fəaliyyət imkanları dəyərləndirilib.
Qeyd edək ki, Türkiyənin “Fiba Holdinq”i enerji, bank və maliyyə, daşınmaz əmlak, turizm və digər sahələr üzrə ixtisaslaşıb.

During the meeting held at the Ministry of Economy, issues related to potential cooperation with representatives of Türkiye’s Fiba Holding were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with the representatives of the company.
At the meeting, information was provided about Azerbaijan’s favorable business and investment environment. It was noted that the reforms carried out in the country create broad opportunities for further improving the business climate and attracting foreign investment.
The parties discussed the expansion of business partnerships and potential areas of cooperation. Opportunities for joint activities were explored in areas such as renewable energy and infrastructure projects, energy supply, tourism, and construction.
It should be noted that Fiba Holding of Türkiye specializes in energy, banking and finance, real estate, tourism, and other sectors.