İqtisadiyyat nazirinin müavini Xankəndidə vətəndaşları qəbul edib
İqtisadiyyat nazirinin müavininin Xankəndidə keçirdiyi qəbulda vətəndaşların sahibkarlığın inkişafı, vergi və s. məsələlərlə bağlı müraciətlərinə baxılıb.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Ələkbərov Xankəndi şəhərində vətəndaşları qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib.
İqtisadiyyat Nazirliyinin aidiyyəti struktur bölmələrinin rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbulda  vətəndaşların müraciətləri əsasən, sahibkarlığın inkişafı, vergi, güzəştli kreditlərin verilməsi, sosial, o cümlədən işlə təmin olunma və digər məsələlərlə bağlı olub.
Qəbulda vətəndaşların sorğu xarakterli müraciətləri ilə bağlı əsaslandırılmış cavab və izahatlar verilib, araşdırma tələb edən müraciətlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun tədbirlər görülməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.

During the reception held by the Deputy Minister of Economy in Khankendi, citizens’ appeals related to the development of entrepreneurship, taxes and other issues have been reviewed.
Deputy Minister of Economy Sahib Alakbarov has received citizens in the city of Khankendi and listened to their appeals.
At the reception held with the participation of the heads of the relevant structural units of the Ministry of Economy, citizens’ appeals mainly concerned the development of entrepreneurship, taxes, provision of concessional loans, social issues, including employment and other issues.
Substantiated answers and explanations were provided regarding citizens’ inquiry-type appeals. For the appeals requiring investigation, appropriate instructions were given to conduct a comprehensive review and to take measures in accordance with the requirements of the legislation.