bp şirkətinin vitse-prezidenti ilə görüş keçirilib
bp-nin hasilat və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti ilə görüşdə gündəlikdə olan əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov bp şirkətinin hasilat və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti Qordon Birrel ilə görüşüb.
Görüşdə şirkətlə uzunmüddətli səmərəli əməkdaşlıq vurğulanıb, bp-nin Azərbaycanın enerji sektorunun inkişafına verdiyi töhfələr qeyd edilib. Azərbaycanın təşəbbüsü və fəal iştirakı ilə reallaşan beynəlxalq əhəmiyyətli enerji layihələri və yaşıl enerji keçidi ilə bağlı tədbirlər barədə məlumat verilib, tərəfdaşlığın inkişafı imkanları diqqətə çatdırılıb.
Tərəflər birgə fəaliyyətin gündəliyində olan istiqamətləri nəzərdən keçiriblər. Şirkətlə birgə layihələrin səmərəliliyinin artırılması, yaşıl enerji üzrə ortaq təşəbbüslər, iş proseslərinin qlobal sənaye standartlarına uyğun təkmilləşdirilməsi, neft-qaz əməliyyatlarında karbonsuzlaşma və innovativ metodların tətbiqi ilə real dəyərin yüksəldilməsi barədə müzakirələr aparılıb.

At the meeting with bp's Executive Vice President for Production and Operations, the ongoing cooperation issues on the agenda were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with bp's Executive Vice President for Production and Operations Gordon Birrell.
During the meeting, the long-term effective cooperation with the company was emphasized, and bp's contributions to the development of Azerbaijan's energy sector were noted. Information was provided on the international energy projects of significant importance implemented through Azerbaijan's initiative and active participation, as well as measures related to the green energy transition, and opportunities for the development of partnership were highlighted.
The parties reviewed the directions on the agenda of joint activities. Discussions were held on increasing the efficiency of joint projects with the company, joint initiatives in green energy, improving work processes in line with global industry standards, decarbonization in oil and gas operations, and raising real value through the application of innovative methods.