"Goldman Sachs” şirkətinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində “Goldman Sachs” şirkətinin nümayəndə heyəti ilə görüşdə iqtisadiyyatın müxtəlif sahələri üzrə əməkdaşlıq perspektivləri nəzərdən keçirilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov “Goldman Sachs” şirkətinin Aktivlərin və sərvətin idarəedilməsi bölməsinin müştəri biznesi üzrə qlobal rəhbəri Met Qibsonun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə ölkəmizlə şirkət arasında səmərəli tərəfdaşlıq vurğulanıb. Azərbaycanın əlverişli biznes mühiti, makroiqtisadi sabitliyi və güclü valyuta ehtiyatları fonunda investorlar üçün etibarlı tərəfdaş olduğu diqqətə çatdırılıb. Ölkəmizdə həyata keçirilən islahatlar, iqtisadiyyatın şaxələndirilməsi siyasəti, qeyri-neft sektorunun inkişafı, rəqəmsal inkişaf gündəliyi barədə məlumat verilib. Qlobal çağırışlara uyğun müəyyən edilmiş iqtisadi prioritetlərin strateji investisiyalar üçün əlverişli imkanlar yaratdığı qeyd edilib.

Meeting held with delegation of Goldman Sachs company
A meeting has been held at the Ministry of Economy with the delegation from Goldman Sachs, during which prospects for cooperation in various sectors of the economy have been discussed.
Minister of Economy Mikayıl Jabbarov has met with the delegation led by Matt Gibson, the Global Head of Client Business, Asset and Wealth Management Division at Goldman Sachs.
The meeting emphasized the effective partnership between our country and the company. It was highlighted that Azerbaijan is a reliable partner for investors, thanks to its favorable business environment, macroeconomic stability, and strong foreign currency reserves. Information was provided about the reforms being implemented in the country, the policy of economic diversification, the development of the non-oil sector, and the digital development agenda. It was noted that the economic priorities defined in line with global challenges create favorable opportunities for strategic investments.