Əbu-Dabi Əmirliyinin Bələdiyyələr və Nəqliyyat Departamentinin sədri ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində keçirilən görüşdə Əbu-Dabi Əmirliyinin Bələdiyyələr və Nəqliyyat Departamentinin sədri ilə birgə layihələrin perspektivləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Əbu-Dabi Əmirliyinin Bələdiyyələr və Nəqliyyat Departamentinin sədri Məhəmməd Əli Əl Şorafanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə vurğulanıb ki, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri (BƏƏ) ilə ikitərəfli əlaqələr strateji tərəfdaşlıq səviyyəsinə yüksəlib. Yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlər, keçirilən görüş və tədbirlər ölkələrimiz arasında əməkdaşlığın dinamik inkişafında önəmli rol oynayır.
Görüş zamanı Azərbaycanın əlverişli biznes və investisiya mühiti, ölkədə reallaşdırılan layihələr barədə məlumat verilib. Qeyd edilib ki, ölkələrimiz arasında enerji, sənaye, rəqəmsal həllər, kənd təsərrüfatı, qida təhlükəsizliyi, bankçılıq və digər sahələr üzrə birgə fəaliyyətin gücləndirilməsi üçün geniş potensial mövcuddur.
Tərəflər birgə layihələrin perspektivləri, nəqliyyat, infrastruktur, yaşıl enerji, rəqəmsallaşma, ticarət və biznes sahəsində əməkdaşlığın təşviqi, qarşılıqlı investisiyaların artırılması üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.

A meeting has been held at the Ministry of Economy, during which an exchange of views took place with the Chairman of the Abu Dhabi Department of Municipalities and Transport regarding the prospects of the joint projects.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has met with the delegation led by Mohammed Ali Al Shorafa, the Chairman of the Abu Dhabi Department of Municipalities and Transport.
During the meeting, it was emphasized that the bilateral relations between Azerbaijan and the United Arab Emirates (UAE) have risen to the level of strategic partnership. High-level mutual visits, held meetings, and events play an important role in the dynamic development of cooperation between our countries.
At the meeting, information was provided about Azerbaijan's favorable business and investment environment, as well as the projects being implemented in the country. It was noted that there is broad potential to strengthen the joint activities between our countries in the fields of energy, industry, digital solutions, agriculture, food security, banking, and other sectors.
The parties exchanged views on the prospects of the joint projects, the promotion of cooperation in transport, infrastructure, green energy, digitalization, trade, and business spheres, as well as increasing mutual investments.