"Eczacıbaşı Holding"in İdarə Heyətinin sədri ilə görüş keçirilib
Türkiyənin "Eczacıbaşı Holding" şirkətlər qrupunun İdarə Heyətinin sədri ilə görüşdə şirkətlər qrupunun Azərbaycanda potensial fəaliyyəti müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Türkiyənin "Eczacıbaşı Holding" şirkətlər qrupunun İdarə Heyətinin sədri Bülent Eczacıbaşı ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Türkiyə strateji əməkdaşlığının bu gün ən yüksək zirvədə olduğu vurğulanıb. Qeyd edilib ki, ölkələrimiz arasında iqtisadi tərəfdaşlıq da yüksələn xətlə inkişaf edir.  Biznes dairələrinin sıx birgə fəaliyyəti qarşılıqlı münasibətlərin daha da dərinləşməsinə, ölkələrimiz arasında ticarətin və investisiya qoyuluşunun artmasına töhfə verir.
"Eczacıbaşı Holding" şirkətlər qrupunun İdarə Heyətinin sədrinə Azərbaycan iqtisadiyyatı, ölkəmizin əlverişli biznes və investisiya mühiti, həmçinin işğaldan azad olunmuş ərazilərin işgüzar potensialı, sərmayədarlar üçün yaradılan imkanlar haqqında məlumat verilib.
Görüş zamanı ölkələrimizin biznes sahəsində əməkdaşlığı, xarici investorlar üçün əlverişli biznes şərtləri və şirkətin səhiyyə, sənaye, maliyyə, informasiya texnologiyaları və digər sahələr üzrə Azərbaycanda potensial fəaliyyəti barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, “Eczacıbaşı Holding” Türkiyənin səhiyyə, tikinti  materialları, istehlak malları, təbii resurslar, maliyyə və informasiya texnologiyaları sahələrində fəaliyyət göstərən şirkətlər qrupudur. 1942-ci ildə təsis edilmiş qrupa 50-dən çox şirkət daxildir. Şirkət 120-dən çox ölkədə fəaliyyət göstərir.

Meeting held with Chairperson of “Eczacıbaşı Holding”
During the meeting with the Chairperson of the Board of Directors of Türkiye’s Eczacıbaşı Holding”, the company’s potential activities in Azerbaijan were discussed.
Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov has held a meeting with Bulent Eczacibasi, the Chairperson of the Board of Directors of Türkiye’s “Eczacıbaşı Holding”.
During the meeting, the parties highlighted that the Azerbaijan – Türkiye strategic cooperation is at the highest level today. It was noted that the economic partnership between the two countries is also developing on a rising trajectory. The close joint activities between business communities contribute to further deepening the mutual relations, as well as increasing trade and investments between our countries.
The Chairperson of the Board of Directors of “Eczacıbaşı Holding” was provided with information about the Azerbaijani economy, our country’s favorable business and investment environment, as well as the business potential of the liberated territories and the opportunities created for investors.
At the meeting, the parties exchanged views on the business cooperation between the two countries, the conducive business conditions for foreign investors and the company’s potential activities in Azerbaijan in healthcare, industry, finance, information technologies and other areas.
It is noteworthy that “Eczacıbaşı Holding” is Türkiye’s Group of Companies that operates in healthcare, construction materials, consumer goods, natural resources, finance and information technologies. The Group established in 1942 comprises more than 50 companies. The company operates in over 120 countries.