Pakistanın Baş naziri Azərbaycanın iqtisadiyyat nazirini qəbulu edib, görüşdə ikitərəfli münasibətlərin prioritet istiqamətləri müzakirə olunub.
Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərif bu ölkədə səfərdə olan iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Qəbul zamanı vurğulanıb ki, Azərbaycan-Pakistan strateji tərəfdaşlığı müxtəlif istiqamətlər üzrə intensiv inkişaf edir və iqtisadi əməkdaşlığa mühüm töhfələr verir. Yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlər, keçirilən görüş və tədbirlər, imzalanan sənədlər hər iki ölkə üçün faydalı işbirliyi baxımından mühüm önəm kəsb edir. Bununla yanaşı, investisiya üzrə birgə fəaliyyət, eləcə də digər iqtisadi istiqamətlər üzrə əməkdaşlıq üçün geniş potensial var.
Tərəflər ikitərəfli münasibətlərin prioritet istiqamətləri və biznes əlaqələrinin şaxələndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

The Prime Minister of Pakistan has received the Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan. During the meeting, the priority directions of the bilateral relations were discussed.
Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Muhammad Shehbaz Sharif received the delegation led by Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov who was on a visit to Pakistan.
During the reception, it was highlighted that the Azerbaijan – Pakistan strategic partnership is dynamically developing across various areas and contributes significantly to the economic cooperation. High-level mutual visits, meetings and events held, the documents signed are of great significance for both countries in terms of the beneficial collaboration. Along with this, there is wide potential for the joint investment activities, as well as coopertaion across other economic areas.
The parties also exchanged views on the priority directions of the bilateral relations and the diversification of the business ties.