Uqanda ilə iqtisadi əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
İqtisadiyyat Nazirliyində Uqandanın xarici işlər üzrə dövlət naziri ilə keçirilən görüşdə qarşılıqlı ticari-iqtisadi əlaqələrin inkişafı müzakirə edilib.
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Uqandanın xarici işlər üzrə dövlət naziri Con Mulimba ilə görüşüb.
Görüşdə hər iki ölkənin qarşılıqlı ticari-iqtisadi əməkdaşlığın inkişafında maraqlı olduğu vurğulanıb. İqtisadi münasibətlərin genişləndirilməsi, işbirliyi və investisiya imkanlarının araşdırılması məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Enerji, kənd təsərrüfatı, mineral ehtiyatlar sahəsində birgə fəaliyyət imkanları, o cümlədən işgüzar dairələr arasında əlaqələrin qurulması məqsədilə birgə tədbirlərin keçirilməsinin əhəmiyyəti qeyd edilib.

Opportunities for economic cooperation with Uganda discussed
At the meeting held at the Ministry of Economy with the Minister of State for Foreign Affairs of Uganda, the development of mutual trade and economic relations was discussed.
First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev met with Uganda’s Minister of State for Foreign Affairs John Mulimba.
At the meeting, it was emphasized that both countries are interested in developing mutual trade and economic cooperation. Views were exchanged on expanding economic relations, exploring opportunities for cooperation and investment. The importance of joint activities in the fields of energy, agriculture, and mineral resources, as well as organizing joint events to establish connections between business circles, was highlighted.